© ExTime
© Alastaron Urheilijat
© Tammelan Ryske
Tuloste on valmis 12:34:51
Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; M13; N12; N13; N14; M14; M15; N15; N16; N18; NYL; N40; N50; M50; M60; M16; M18; M20; MYL; M40
M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
4 | 1. | Tuure Kulju | Pöytyän Urheilijat | 7:59.4 | |
3 | 2. | Eetu Puisto | Alastaron Urheilijat | 11:27.9 | +3:28.5 |
N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
9 | 1. | Elina Varemäki | Perniön Urheilijat | 8:49.8 | |
8 | 2. | Emma Tättilä | Kalannin Vankka | 10:16.5 | +1:26.7 |
6 | 3. | Martta Uusipaikka | Pöytyän Urheilijat | 10:48.8 | +1:59.0 |
10 | 4. | Mette Häkkinen | Punkalaitumen Kunto | 10:49.4 | +1:59.6 |
11 | 5. | Helmi Knuuti | Alastaron Urheilijat | 11:36.5 | +2:46.7 |
7 | 6. | Aina Rauhansuu | Pöytyän Urheilijat | 12:18.1 | +3:28.3 |
M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
17 | 1. | Onni Vuorinen | Perniön Urheilijat | 6:09.0 | |
14 | 2. | Eemeli Varemäki | Perniön Urheilijat | 6:18.7 | +9.7 |
16 | 3. | Veikka Kulju | Pöytyän Urheilijat | 6:51.6 | +42.6 |
15 | 4. | Jerry Ylenius | Alastaron Urheilijat | 9:06.3 | +2:57.3 |
N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
25 | 1. | Elma Uusipaikka | Pöytyän Urheilijat | 6:53.7 | |
22 | 2. | Jatta Haltsonen | Pöytyän Urheilijat | 6:55.8 | +2.1 |
24 | 3. | Elli Tättilä | Kalannin Vankka | 7:18.3 | +24.6 |
20 | 4. | Linda Hemling | Pöytyän Urheilijat | 8:05.7 | +1:12.0 |
21 | 5. | Lotta Lehtilä | Alastaron Urheilijat | 9:24.4 | +2:30.7 |
23 | 6. | Roosa Syrjälä | Kosken Kaiku | 9:46.1 | +2:52.4 |
M12 Miehet 12 vuotta 3 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
28 | 1. | Otto Multamäki | Pöytyän Urheilijat | 11:27.3 | |
30 | 2. | Teemu Lehtilä | Alastaron Urheilijat | 12:02.5 | +35.2 |
31 | 3. | Eevert Salonen | Pöytyän Urheilijat | 12:43.7 | +1:16.4 |
29 | 4. | Otso Rokka | Perniön Urheilijat | 12:50.0 | +1:22.7 |
33 | 5. | Kustaa Salmela | Kalannin Vankka | 13:14.4 | +1:47.1 |
34 | 6. | Väinö Rantala | Alastaron Urheilijat | 13:52.8 | +2:25.5 |
32 | 7. | Otto Syrjälä | Kosken Kaiku | 14:23.4 | +2:56.1 |
M13 Miehet 13 vuotta 3 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
37 | 1. | Jussi Ankelo | Kalannin Vankka | 10:07.5 | |
38 | DNS | Daniel Onnela | Skiteam 105 | | |
N12 Naiset 12 vuotta 3 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
42 | 1. | Anni Saarinen | Kalannin Vankka | 12:24.5 | |
41 | 2. | Karoliina Olli | Pöytyän Urheilijat | 12:46.4 | +21.9 |
43 | 3. | Nea Laamo | Raision Kuula | 13:16.0 | +51.5 |
N13 Naiset 13 vuotta 3 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
48 | 1. | Selma Pirkola | Kalannin Vankka | 11:36.2 | |
46 | 2. | Aino Saarinen | Kalannin Vankka | 11:42.5 | +6.3 |
47 | DNS | Jenna Haltsonen | Pöytyän Urheilijat | | |
N14 Naiset 14 vuotta 3 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
52 | 1. | Elisa Pirilä | Kalannin Vankka | 11:21.1 | |
53 | 2. | Aino Uusipaikka | Pöytyän Urheilijat | 11:38.3 | +17.2 |
51 | 3. | Sara Syrjälä | Kosken Kaiku | 15:54.2 | +4:33.1 |
M14 Miehet 14 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
58 | 1. | Lauri Saarinen | Kalannin Vankka | 15:41.8 | |
56 | 2. | Akseli Hyytiä | Kalannin Vankka | 18:16.5 | +2:34.7 |
57 | 3. | Sampo Kalevo | Liedon Luja | 21:34.9 | +5:53.1 |
M15 Miehet 15 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
61 | 1. | Leevi Vuorinen | Skiteam 105 | 13:13.7 | |
63 | 2. | Roope Lindroos | Skiteam 105 | 14:02.8 | +49.1 |
62 | 3. | Aapeli Leppä | Pöytyän Urheilijat | 16:13.6 | +2:59.9 |
64 | DNS | Sauli Siltanen | Perniön Urheilijat | | |
N15 Naiset 15 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
67 | 1. | Ilana Onnela | Skiteam 105 | 16:17.6 | |
N16 Naiset 16 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
71 | 1. | Fanni Lehtinen | Skiteam 105 | 16:41.0 | |
73 | 2. | Ulla-Maija Peltomaa | Skiteam 105 | 17:06.5 | +25.5 |
74 | 3. | Ella Takomo | Skiteam 105 | 19:00.7 | +2:19.7 |
70 | DNS | Linnea Maikola | Kalannin Vankka | | |
72 | DNS | Vera Stenvall | Raision Kuula | | |
N18 Naiset 18 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
78 | 1. | Salla Lindgren | Liedon Luja | 16:26.2 | |
80 | 2. | Rebekka Liski | Liedon Luja | 17:03.9 | +37.7 |
77 | 3. | Iida Kajanki | Raision Kuula | 17:31.9 | +1:05.7 |
79 | 4. | Milla Alikeskikylä | Pöytyän Urheilijat | 17:39.2 | +1:13.0 |
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
83 | 1. | Janette Mäki | Karinaisten Kunto | 15:43.9 | |
84 | 2. | Sofia Raininko | Paimion Urheilijat | 17:31.1 | +1:47.2 |
86 | 3. | Tiina Mäkinen | Raision Kuula | 19:15.1 | +3:31.2 |
85 | ULK | Anna-Stina Hievanen | Hämeenlinnan Hiihtoseura | 15:29.8 | |
N40 Naiset 40 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
89 | ULK | Anna-Liisa Häkkinen | Punkalaitumen Kunto | 15:51.8 | |
N50 Naiset 50 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
92 | 1. | Merja Teräväinen | Someron Esa | 18:30.7 | |
M50 Miehet 50 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
97 | 1. | Timo Juusti | Skiteam 105 | 12:59.6 | |
96 | 2. | Jari Jaakkola | Raision Kuula | 13:11.6 | +12.0 |
99 | 3. | Mika Kilpeläinen | Loimaan Jankko | 14:27.4 | +1:27.8 |
95 | 4. | Seppo Henriksson | Pöytyän Urheilijat | 15:18.1 | +2:18.5 |
98 | 5. | Juha Raininko | Paimion Urheilijat | 16:29.5 | +3:29.9 |
M60 Miehet 60 vuotta 5 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
104 | 1. | Yrjö Teräväinen | Someron Esa | 16:08.9 | |
102 | 2. | Leo Koistinen | Kalannin Vankka | 19:05.0 | +2:56.1 |
103 | 3. | Pentti Tammisaari | Liedon Luja | 19:38.0 | +3:29.1 |
M16 Miehet 16 vuotta 8 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
107 | 1. | Akseli Lindgren | Raision Kuula | 22:58.5 | |
108 | DNF | Mikko Vesma | Raision Kuula | | |
M18 Miehet 18 vuotta 10 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
111 | 1. | Mikko Raitala | Skiteam 105 | 31:31.8 | |
M20 Miehet 20 vuotta 10 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
118 | 1. | Jere Helminen | Skiteam 105 | 26:12.7 | |
115 | 2. | Eero Lapila | Liedon Luja | 29:05.0 | +2:52.3 |
114 | 3. | Juho Mäki | Karinaisten Kunto | 29:34.5 | +3:21.8 |
117 | 4. | Aleksi Hellman | Liedon Luja | 29:35.3 | +3:22.6 |
116 | 5. | Atte Nokka | Pöytyän Urheilijat | 30:56.6 | +4:43.9 |
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
124 | 1. | Matti Piha | Skiteam 105 | 25:18.2 | |
125 | 2. | Antti Rauvola | Liedon Luja | 26:09.5 | +51.3 |
122 | 3. | Mikael Lähteenmäki | Laitilan Jyske | 26:40.3 | +1:22.1 |
121 | 4. | Otso Kuokka | Raision Kuula | 28:10.9 | +2:52.7 |
123 | 5. | Kalle Linnasaari | Raision Kuula | 29:31.6 | +4:13.4 |
M40 Miehet 40 vuotta 10 km
Numero |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Joukkueen nimi |
Tulos |
Ero |
130 | 1. | Jarkko Hiltunen | Liedon Luja | 25:11.7 | |
128 | 2. | Marko Takomo | Skiteam 105 | 25:41.9 | +30.2 |
132 | 3. | Ami Laamo | Raision Kuula | 26:25.0 | +1:13.3 |
131 | 4. | Heikki Sorvoja | Pöytyän Urheilijat | 28:43.2 | +3:31.5 |
129 | 5. | Jarkko Mäki | Karinaisten Kunto | 29:29.4 | +4:17.7 |