Kilpailun sarjat: N60; N60J; N65; N70; N70J; N75; N80; M80; M85; M70; M70; M75; M75J; N35; N35J; N40; N45; N50; N50J; N55; M35; M35J; M40; M45; M45J; M50; M55; M60; M60J; M65 |
Kilpailijan lähtöaika | Kilpailijan numero | Nimi | Seuran nimi |
N60 | Naiset 60 vuotta 8 km P |
11:01:30 | 3 | Merja Teräväinen | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
11:02:00 | 4 | Eila Kaakkolahti | Sporttiveteraanit |
11:02:30 | 5 | Mirjam Tynkkynen | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
11:03:00 | 6 | Aino Berg | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N60J | Naiset 60 vuotta joukkue 24 km P |
11:05:00 | 200 | Sporttiveteraanit | Sporttiveteraanit |
11:05:30 | 201 | Varsinais-Suomen Veteraaniurheil | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
Sarjaluettelo |
N65 | Naiset 65 vuotta 8 km P |
11:04:30 | 9 | Marja Metsänkylä | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
11:05:00 | 10 | Eila Hartonen | Sporttiveteraanit |
11:05:30 | 11 | Arja Ahti | Helsingin Poliisivoimailijat |
Sarjaluettelo |
N70 | Naiset 70 vuotta 8 km P |
11:07:00 | 14 | Sinikka Salo | Kunto-Pirkat |
11:07:30 | 15 | Tellervo Pihlajaniemi | Kunto-Pirkat |
11:08:00 | 16 | Hannele Kivistö | Sporttiveteraanit |
11:08:30 | 17 | Kirsti Karjalainen | Kunto-Pirkat |
11:09:00 | 18 | Eeva Tanska | Sporttiveteraanit |
Sarjaluettelo |
N70J | Naiset 70 vuotta joukkue 24 km P |
11:13:00 | 202 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N75 | Naiset 75 vuotta 8 km P |
11:10:30 | 21 | Pirjo Karetie | KENSU |
11:11:00 | 22 | Leena Kaartinen | Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat |
Sarjaluettelo |
N80 | Naiset 80 vuotta 8 km P |
11:12:30 | 25 | Hanna Laurila | Hämeenlinnan Tarmo |
Sarjaluettelo |
M80 | Miehet 80 vuotta 8 km P |
11:14:00 | 28 | Aarne Koponen | Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat |
Sarjaluettelo |
M85 | Miehet 85 vuotta 8 km P |
11:15:30 | 31 | Vilho Näräkkä | Kunto-Pirkat |
11:16:00 | 32 | Ossi Säynäjoki | Virtain Urheilijat |
Sarjaluettelo |
M70 | Miehet 70 vuotta 16 km P |
11:45:00 | 50 | Mauno Myllymäki | Kunto-Pirkat |
11:45:30 | 51 | Tapio Ikäheimonen | Sporttiveteraanit |
11:46:00 | 52 | Väinö Pääkkö | Kunto-Pirkat |
11:46:30 | 53 | Kurt Dannholm | Sporttiveteraanit |
11:47:00 | 54 | Tapio Rajamaki | Kunto-Pirkat |
11:47:30 | 55 | Kai Saksi | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
11:48:00 | 56 | Mauno Hanhela | Haukiputaan Heitto |
11:48:30 | 57 | Pekka Forss | Kunto-Pirkat |
11:49:00 | 58 | Pekka Multanen | Lempäälän Kisa |
Sarjaluettelo |
M70 J | Miehet 70 vuotta joukkue 48 km P |
11:55:30 | 203 | Lempäälän kisa | Lempäälän Kisa |
11:56:00 | 204 | Sporttiveteraanit | Sporttiveteraanit |
11:56:30 | 205 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
M75 | Miehet 75 vuotta 16 km P |
11:50:30 | 61 | Osmo Sääski | Kunto-Pirkat |
11:51:00 | 62 | Aimo Virkki | Lempäälän Kisa |
11:51:30 | 63 | Alpo Virtanen | Sporttiveteraanit |
11:52:00 | 64 | Reijo Kauppila | Kunto-Pirkat |
11:52:30 | 65 | Tapio Wallenius | Sporttiveteraanit |
11:53:00 | 66 | Martti Kivelä | Kunto-Pirkat |
11:53:30 | 67 | Lauri Tahvanainen | Lempäälän Kisa |
Sarjaluettelo |
M75J | Miehet 75 vuotta joukkue 48 km P |
12:02:30 | 206 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N35 | Naiset 35 vuotta 16 km P |
11:55:00 | 70 | Hanna-Mari Siivonen | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N35J | Naiset 35 vuotta joukkue 48 km P |
12:05:30 | 207 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N40 | Naiset 40 vuotta 16 km P |
11:56:30 | 73 | Susan Humppi | KENSU |
11:57:00 | 74 | Anna-Liisa Häkkinen | Punkalaitumen Kunto |
Sarjaluettelo |
N45 | Naiset 45 vuotta 16 km P |
11:58:30 | 77 | Tarja Holm | KENSU |
11:59:00 | 78 | Ulla Yrjölä | KENSU |
11:59:30 | 79 | Sirra Toivonen | Kunto-Pirkat |
12:00:00 | 80 | Teija Harjuntausta | Kunto-Pirkat |
12:00:30 | 81 | Maria Viitahalme | Lielahden Kipinä |
12:01:00 | 82 | Mari Marttinen | Leppävirran Urheilijat |
12:01:30 | 83 | Satu Immonen | Leppävirran Urheilijat |
Sarjaluettelo |
N50 | Naiset 50 vuotta 16 km P |
12:03:00 | 86 | Tytti Pelkonen | Kunto-Pirkat |
12:03:30 | 87 | Kirsi-Kaarina Pyykönen | Tampereen Maratonklubi |
12:04:00 | 88 | Katri Munukka | KENSU |
12:04:30 | 89 | Satu Harju | Tampereen Maratonklubi |
Sarjaluettelo |
N50J | Naiset 50 vuotta joukkue 48 km P |
12:16:30 | 208 | Tampereen Maratonklubi | Tampereen Maratonklubi |
12:17:00 | 209 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
N55 | Naiset 55 vuotta 16 km P |
12:06:00 | 92 | Anne Kuusela | Kunto-Pirkat |
12:06:30 | 93 | Leena Sulonen | Tampereen Maratonklubi |
12:07:00 | 94 | Jaana Kuittinen | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
M35 | Miehet 35 vuotta 24 km P |
12:08:30 | 97 | Tommy Lahti | IF Femman |
12:09:00 | 98 | Peter Östman | IF Minken |
Sarjaluettelo |
M35J | Miehet 35 vuotta joukkue 72 km P |
11:01:30 | 210 | IF Minken | IF Minken |
Sarjaluettelo |
M40 | Miehet 40 vuotta 24 km P |
12:10:30 | 101 | Juha Kukkonen | Tampereen Maratonklubi |
12:11:00 | 102 | Miikka Raivio | Virtain Urheilijat |
12:11:30 | 103 | Jani Raipala | Tampereen Maratonklubi |
12:12:00 | 104 | Sami Liponkoski | Lempäälän Kisa |
Sarjaluettelo |
M45 | Miehet 45 vuotta 24 km P |
12:13:30 | 107 | Jouni Rostila | Tampereen Maratonklubi |
12:14:00 | 108 | Marko Leppämäki | Virtain Urheilijat |
12:14:30 | 109 | Eero Holmala | Ikaalisten Urheilijat |
12:15:00 | 110 | Markus Mutikainen | Lempäälän Kisa |
Sarjaluettelo |
M45J | Miehet 45 vuotta joukkue 72 km P |
| 211 | Tampereen Maratonklubi | Tampereen Maratonklubi |
| 212 | Lempäälän Kisa | Lempäälän Kisa |
Sarjaluettelo |
M50 | Miehet 50 vuotta 24 km P |
12:16:30 | 113 | Ulf Nylund | IF Minken |
12:17:00 | 114 | Timo Soukka | Lempäälän Kisa |
12:17:30 | 115 | Pekka Ollikainen | Nurmon Jymy |
12:18:00 | 116 | Markku Mäkelä | Virtain Urheilijat |
12:18:30 | 117 | Anssi Reunanen | Forssan Salama |
12:19:00 | 118 | Jouko Vaali | Virtain Urheilijat |
Sarjaluettelo |
M55 | Miehet 55 vuotta 24 km P |
12:20:30 | 121 | Veikko Kuumola | Lempäälän Kisa |
12:21:00 | 122 | Kari Hyttinen | Ikaalisten Urheilijat |
12:21:30 | 123 | Jarmo Ylä-Autio | Tampereen Maratonklubi |
Sarjaluettelo |
M60 | Miehet 60 vuotta 24 km P |
12:23:00 | 126 | Juhani Niinimäki | Virtain Urheilijat |
12:23:30 | 127 | Timo Aikasalo | Hämeenlinnan Hiihtoseura |
12:24:00 | 128 | Rauno Tuomi | Nakkilan Vire |
12:24:30 | 129 | Klaus Sjöblom | Päijät-Hämeen Aikuisurheilijat |
12:25:00 | 130 | Tapio Vikman | Lahden Kaleva |
12:25:30 | 131 | Leo Ukkonen | Kunto-Pirkat |
12:26:00 | 132 | Harri Tarvainen | Virtain Urheilijat |
12:26:30 | 133 | Timo Pullinen | Tampereen Maratonklubi |
12:27:00 | 134 | Matti Mäkinen | Leppävirran Urheilijat |
12:27:30 | 135 | Antti Ojala | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
M60J | Miehet 60 vuotta joukkue 72 km P |
11:01:30 | 213 | Kunto-Pirkat | Kunto-Pirkat |
Sarjaluettelo |
M65 | Miehet 65 vuotta 24 km P |
12:29:00 | 138 | Bjarne Östman | IF Minken |
12:29:30 | 139 | Matti Mähönen | Sporttiveteraanit |
12:30:00 | 140 | Harri Mäkelä | Kunto-Pirkat |
12:30:30 | 141 | Yrjö Teräväinen | Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat |
Sarjaluettelo |