Runttimäen kansalliset hiihdot 28.2.2016
TULOKSET
© ExTime
© Kuoreveden Kärki
Tuloste on valmis 12:29:44
Kilpailun sarjat: M10; N10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; N35; N45; M70; M65; M60; M55; M50; M45; M18; M20; MYL; M35
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 6 | 11:03:00 | Aapo Virkajärvi | Kaipolan Vire | 8:43.8 | |
2. | 1 | 11:00:30 | Erik Lillqvist | Ylöjärven Ryhti | 9:45.1 | +1:01.3 |
3. | 5 | 11:02:30 | Lauri Huhtanen | Huhtasuon Hiihto 2000 | 9:48.0 | +1:04.2 |
4. | 2 | 11:01:00 | Aapo Pohja | Kuoreveden Kärki | 10:50.1 | +2:06.3 |
5. | 3 | 11:01:30 | Lauri Häkämies | Kangasniemen Kalske | 11:39.8 | +2:56.0 |
6. | 4 | 11:02:00 | Onni Myyry | Jämsänkosken Ilves | 13:59.8 | +5:16.0 |
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 12 | 11:06:00 | Aino Aarnio | Ylöjärven Ryhti | 8:20.4 | |
2. | 9 | 11:04:30 | Karoliina Hirvelä | Jämsänkosken Ilves | 9:10.6 | +50.2 |
3. | 11 | 11:05:30 | Elli Sipponen | Jämsänkosken Ilves | 9:18.1 | +57.7 |
4. | 10 | 11:05:00 | Annika Rantanen | Ylöjärven Ryhti | 9:20.1 | +59.7 |
5. | 13 | 11:06:30 | Hetaliina Karkiainen | Keuruun Kisailijat | 9:25.0 | +1:04.6 |
6. | 14 | 11:07:00 | Anni Viljanen | Viialan Viri | 10:05.1 | +1:44.7 |
N12 Naiset 12 vuotta 2 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 23 | 11:11:30 | Emmi Henriksson | Ylöjärven Ryhti | 7:41.3 | |
2. | 17 | 11:08:30 | Ada Aarnio | Ylöjärven Ryhti | 7:43.4 | +2.1 |
3. | 19 | 11:09:30 | Siiri Häkämies | Kangasniemen Kalske | 8:18.9 | +37.6 |
4. | 22 | 11:11:00 | Helmi Karkiainen | Keuruun Kisailijat | 8:25.9 | +44.6 |
5. | 16 | 11:08:00 | Isabella Lillqvist | Ylöjärven Ryhti | 8:41.0 | +59.7 |
6. | 18 | 11:09:00 | Heta Virkajärvi | Kaipolan Vire | 8:49.6 | +1:08.3 |
7. | 20 | 11:10:00 | Silja Matilda Peltola | Jämsänkosken Ilves | 10:39.3 | +2:58.0 |
DNS | 21 | 11:10:30 | Saana Paananen | Kangasalan Kisa | 0 | |
M12 Miehet 12 vuotta 3 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 27 | 11:13:30 | Rauli Aho | Valkeakosken Haka | 10:52.4 | |
2. | 30 | 11:15:00 | Elmeri Seppänen | Jämsänkosken Ilves | 11:44.1 | +51.7 |
3. | 26 | 11:13:00 | Pyry Selin | Keravan Urheilijat | 11:47.4 | +55.0 |
4. | 25 | 11:12:30 | Elmeri Konstari | Jämsänkosken Ilves | 12:20.3 | +1:27.9 |
5. | 28 | 11:14:00 | Juho Virkajärvi | Kaipolan Vire | 13:05.4 | +2:13.0 |
6. | 29 | 11:14:30 | Elias Ala-Heikkilä | Asikkalan Raikas | 13:29.9 | +2:37.5 |
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 33 | 11:16:30 | Pihla Häkkinen | Kangasalan Kisa | 12:10.6 | |
DNS | 34 | 11:17:00 | Sonja Leinamo | Valkeakosken Haka | 0 | |
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 38 | 11:19:00 | Santtu Salo | Huhtasuon Hiihto 2000 | 15:17.6 | |
2. | 37 | 11:18:30 | Eemil Salonen | Jämsänkosken Ilves | 17:15.9 | +1:58.3 |
M16 Miehet 16 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 42 | 11:21:00 | Joonas Leppä | Kuoreveden Kärki | 14:10.5 | |
2. | 45 | 11:22:30 | Ilmari Aho | Valkeakosken Haka | 15:18.8 | +1:08.3 |
3. | 44 | 11:22:00 | Lassi Holkonen | Ruoveden Pirkat | 16:40.9 | +2:30.4 |
4. | 47 | 11:23:30 | Valtteri Gråsten | Jämsänkosken Ilves | 17:10.8 | +3:00.3 |
DNS | 41 | 11:20:30 | Veeti Henriksson | Ylöjärven Ryhti | 0 | |
DNS | 43 | 11:21:30 | Tino Stenman | Ylöjärven Ryhti | 0 | |
DNS | 46 | 11:23:00 | Aaro Auvinen | Ylöjärven Ryhti | 0 | |
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 50 | 11:25:00 | Riina Hakala | Kuoreveden Kärki | 16:42.0 | |
2. | 51 | 11:25:30 | Aino Huhtanen | Huhtasuon Hiihto 2000 | 18:51.4 | +2:09.4 |
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 55 | 11:27:30 | Laura Nurminen | Keravan Urheilijat | 15:09.4 | |
2. | 54 | 11:27:00 | Emmi Hakomäki | Tampereen Pyrintö | 15:39.7 | +30.3 |
N20 Naiset 20 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 61 | 11:30:30 | Inka Koljonen | Punkalaitumen Kunto | 15:50.3 | |
2. | 62 | 11:31:00 | Sonja Harjuntausta | Tampereen Pyrintö | 15:52.9 | +2.6 |
3. | 59 | 11:29:30 | Anne Pitkänen | Punkalaitumen Kunto | 15:57.5 | +7.2 |
4. | 63 | 11:31:30 | Essi Holkonen | Ruoveden Pirkat | 16:16.1 | +25.8 |
5. | 60 | 11:30:00 | Venla Haunia | Honkajoen Seudun Urheilijat | 16:38.4 | +48.1 |
6. | 58 | 11:29:00 | Riikka Strömberg | Keuruun Kisailijat | 22:10.8 | +6:20.5 |
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 68 | 11:34:00 | Maria Mikkonen | Kuusamon Erä-Veikot | 15:32.9 | |
2. | 69 | 11:34:30 | Johanna Heinänen | Kuoreveden Kärki | 15:34.6 | +1.7 |
3. | 66 | 11:33:00 | Piritta Määttä | Kuusamon Erä-Veikot | 15:47.8 | +14.9 |
4. | 67 | 11:33:30 | Heini Nikander | Vihdin Viesti | 15:52.1 | +19.2 |
N35 Naiset 35 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 72 | 11:36:00 | Mira Orell-Sipponen | Jämsänkosken Ilves | 15:45.0 | |
2. | 73 | 11:36:30 | Teija Harjuntausta | Tampereen Pyrintö | 16:07.9 | +22.9 |
N45 Naiset 45 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 75 | 11:37:30 | Tarja Holm | Huhtasuon Hiihto 2000 | 18:59.3 | |
M70 Miehet 70 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 77 | 11:38:30 | Raimo Kaukonen | Joutsan Pommi | 19:05.4 | |
M65 Miehet 65 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 79 | 11:39:30 | Sakari Matikainen | Espoon Tapiot | 15:58.9 | |
M60 Miehet 60 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 82 | 11:41:00 | Leo Ukkonen | Tampereen Pyrintö | 15:28.2 | |
2. | 84 | 11:42:00 | Jouko Kaukanen | Mäntän Valo | 15:44.8 | +16.6 |
3. | 81 | 11:40:30 | Tapio Nieminen | Virtain Urheilijat | 15:53.5 | +25.3 |
DNS | 83 | 11:41:30 | Timo Ala-Seppälä | Hollolan Urheilijat -46 | 0 | |
M55 Miehet 55 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 86 | 11:43:00 | Hannu Laine | Vammalan Seudun Voima | 15:25.6 | |
M50 Miehet 50 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 88 | 11:44:00 | Heikki Haunia | Honkajoen Seudun Urheilijat | 14:59.8 | |
M45 Miehet 45 vuotta 5 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 90 | 11:45:00 | Matti Haunia | Vammalan Seudun Voima | 15:51.6 | |
2. | 91 | 11:45:30 | Mika Leppämäki | Ruoveden Pirkat | 16:46.4 | +54.8 |
M18 Miehet 18 vuotta 10 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 93 | 11:46:30 | Oskari Raussi | Kuoreveden Kärki | 27:56.5 | |
2. | 94 | 11:47:00 | Markus Malmberg | Jämsänkosken Ilves | 30:07.3 | +2:10.8 |
DNS | 95 | 11:47:30 | Eetu Kurkikangas | Tammelan Ryske | 0 | |
M20 Miehet 20 vuotta 10 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 98 | 11:49:00 | Joona Koponen | Tampereen Yritys | 27:40.7 | |
DNS | 97 | 11:48:30 | Ville Nissinen | Keuruun Kisailijat | 0 | |
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 106 | 11:53:00 | Mikko Harju | Jämsänkosken Ilves | 26:09.8 | |
2. | 109 | 11:54:30 | Markus Sinijärvi | Valkeakosken Haka | 26:14.1 | +4.3 |
3. | 101 | 11:50:30 | Johannes Leppänen | Joensuun Kataja | 27:01.3 | +51.5 |
4. | 111 | 11:55:30 | Aki Heinonen | Viialan Viri | 28:24.5 | +2:14.7 |
5. | 112 | 11:56:00 | Kimmo Lajunen | Valkeakosken Haka | 28:58.0 | +2:48.2 |
6. | 103 | 11:51:30 | Aki Järvelä | Iso-Mustajärven Urheilijat | 28:58.5 | +2:48.7 |
7. | 107 | 11:53:30 | Jeri Koponen | Tampereen Yritys | 29:05.6 | +2:55.8 |
8. | 110 | 11:55:00 | Sami Tuominen | Nastolan Naseva | 29:34.5 | +3:24.7 |
9. | 105 | 11:52:30 | Kalle Häkkinen | Muuramen Urheilijat | 31:32.7 | +5:22.9 |
DNS | 102 | 11:51:00 | Aleksi Leino | Kankaantaan Kisa | 0 | |
DNS | 104 | 11:52:00 | Henri Kaukanen | Mäntän Valo | 0 | |
DNS | 108 | 11:54:00 | Lasse Lehtisyrjä | Ylöjärven Urheilijat | 0 | |
M35 Miehet 35 vuotta 10 km V
Sijoitus |
NRO |
Lähtöaika |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Tulos |
Ero |
1. | 114 | 11:57:00 | Mika Häkkinen | Kangasalan Kisa | 29:22.0 | |
2. | 115 | 11:57:30 | Juha Sipponen | Jämsänkosken Ilves | 31:53.0 | +2:31.0 |