Ryskeen aktiiviset urheilijat kiertävät ahkerasti kisoja sekä hallikaudella että kesällä. Tässä on aina näkyvillä kuluvan vuoden tulokset. Edellisten vuosien tulokset ovat arkistossa. Kilpailutuloksia sekä kuvia kilpailuista voi ilmoitella Teemulle

KILPAILUKAUSI 2018

KILPAILUKAUSI 2017

TU -38:n mestaruusheitot 1.10.2017

TU -38:n mestaruusheitot 30.9.2017

pm sisulisämaastoviesti Akaa 27.9.2017

Ryskeen moukarikisa 21.9.2017

Hippomaastojuoksut Tammelassa 19.9.2017

13-9 pm – moniottelut Tampere 17.9.2017

Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Alaveteli 16-17.9.2017

Ryskeen mestaruuskisat 12.9.2017

Klaukkalan syysmoukari 12.9.2017

Someron Heittokilpailut 8.9.2017

pk. kilpailut Kirkkonummi 5.9.2017

Hervannan juhlakilpailut Tampere 3.9.2017

Alajärven seuracup 2.9.2017 mega sarja pisteet ja sukkulaviesti

Alajärven seuracup 2.9.2017 mega sarja

pk. kilpailut Kirkkonummi 29.8.2017

17 ja 16v SM kilpailut Iisalmi 25-27.8.2017

15 ja 14v SM kilpailut Raasepori 25-27.8.2017

3.lohkon kilpailut Forssa 23.8.2017

Urjalan kunnanmestaruuskilpailut 22.8.2017

15-9v pm viestit Hämeenlinna 19.8.2017

5. Tilastopajacup Turku 16.8.2017

Salaman mestaruuskilpailut Forssa 9.8.2017

4. Tilastopajacup Turku 9.8.2017

Sästöpankin kesäkisat 8.8.2017

Urjala Seuracup 7.8.2017

Toijala Junior Games 6.8.2017

Urjalan Urheilijoiden mestaruuskilpailut 1.8.2017

Tampere, 9-v. miniottelut 30.7.2017

15-9v pm Kilpailut Tampere 29-30.7.2017

PK. Kilpailut Lempäälä 27.7.2017

PK Kilpailut Hämeenlinna 26.7.2017

Akaan Kultapörssikisat 25.7.2017

Varstakisat Urjala 23.7.2017 

Kalevan kisat 22.7.2017

PK. Kilpailut Hämeenlinna 19.7.2017

17-pm Kilpailut Kangasala 17.7.2017

Kesäkisat Ylöjärvi 15.7.2017

Nuorten timanttikisat Sastamala 15.7.2017

Janakkala Games Janakkala 14.-16.7.2017

Team Sportia junior games Raasepori 13.7.2017

Nuorten eliittikisat Valkeakoski 13.7.2017

15-9v pm moniottelut Akaa 12.7.2017

13-12v pm moniottelut Hämeenlinna 11.7.2017

15-9v pm moniottelut Akaa 10.7.2017

Seuracup Valkeakoski 6.7.2017

Juniorikilpailut Forssa 5.7.2017

Häme Games Junior Riihimäki 5.7.2017

Pk. kilpailut Urjala 5.7.2017

Kipinän kisat Lohja/N 2.7.2017

Pm-kilpailut Nokia 28.6.2017

Tilastopajacup 2 Turku 27.6.2017

Pokaalikisat Akaa/V 27.6.2017

Esan 100-vuotisjuhlakisat Somero 23.6.2017

Kunnon juhannuskisat Punkalaidun 22.6.2017

Nuorten eliittikisat Espoo/Le 20.6.2017

3. lohkon kilpailut Urjala 20.6.2017

Akaan seudun nuorisokisat Akaa/T 18.6.2017

Nuorten eliittikisat Nurmijärvi 15.6.2017

Nuorisokilpailut Hämeenlinna 14.6.2017

Paavo Nurmi Games Turku 12.6.2017

Youth Athletic Games Lahti 9.-11.6.2017

Hippokisat Urjala 6.6.2017

3-lohkon kilpailut Tammelassa 30.5.2017

Nuorison kirmaisut Tampere 28.5.2017

Pk. kilpailut Urjala 23.5.2017

SAG2017 Tammela 23.5.2017

15-9-V. PM-MAASTOT VALKEAKOSKI 13.5.2017

RIKSUN RINKIKISAT RIIHIMÄKI 7.5.2017

15-9-v. pm-hallikilpailut Tampere 26.3.2017

Tampere Junior Indoor Games Tampere 10.-12.3.2017

Kansalliset keihäskilpailut Tampere 18.2.2017

Loppiaiskisat Turku 6.1.2017

KILPAILUKAUSI 2016

Hämeen halliseuraottelu Tampere 17.12.2016

Hippomaastot Tammelassa 27.9.2016

Lempäälä, sisulisämaastoviesti 21.9.2016

15-9-v. pm-kilpailut Tampere 17.-18.9.2016 miniotteluiden tulokset

13-9-v. pm-moniottelut Tampere 10.9.2016

IKAALINEN, VATTENFALL-SEURACUPIN MEGA-SARJA SUKKULAVIESTI JA PISTEET 3.9.2016

VATTENFALL-SEURACUPIN MEGA-SARJA IKAALINEN 3.9.2016

Kunnan mestaruuskilpailut Tammela 1.9.2016

3. lohkon kilpailut Forssa 24.8.2016 7v tulokset

Kunnan mestaruuskilpailut Urjala 23.8.2016

17- ja 16-v. SM-kilpailut Kajaani 19.-21.8.2016

15- ja 14-v. SM-kilpailut Hämeenlinna 19.-21.8.2016

Toijala Junior Games Akaa/T 14.8.2016 T7_40m_tulokset

15-9-v. pm-viestit Forssa 13.8.2016

Säästöpankin kesäkisat Urjala 10.8.2016

Tilastopajacup 4 Turku 10.8.2016

Vattenfall-seuracup Kangasala 9.8.2016

Lohkon kisat Humppilassa 4.8.2016

17-v. pm-kilpailut Hämeenlinna 3.8.2016

Seuran mestaruuskilpailut Urjala 2.8.2016

Varstakisat Urjala 31.7.2016

Kansalliset nuorisokilpailut Tuusula/H 30.-31.7.2016

17-v. pm-kilpailut Tampere 28.7.2016

Ryskeen mestaruuskilpailut 28.7.2016

Tilastopajacup 3 Turku 27.7.2016

Lohja Junior Games Lohja 22.-24.7.2016

Silja Line seurakisat 19.7.2016

19-v. aluemestaruuskilpailut Forssa 18.7.2016

Janakkala Games 15-17.7.2016

Pm-kävelyt Tampere/H 14.7.2016

Forssan Juniorikilpailut Forssa 13.7.2016

Pk. kilpailut Hämeenlinna 12.7.2016

Pk. kilpailut Urjala 12.7.2016

Häme Games Riihimäki 6.7.2016

Häme Junior Games Riihimäki 5.7.2016

9-11-v. ja 15-14-v. pm-moniottelut Akaa/T 5.7.2016

11-9-v. ja 15-14-v. pm-moniottelut Akaa/T 6.7.2016

SM-viestit Helsinki/E 2.-3.7.2016

Vattenfall-seuracup Valkeakoski 28.6.2016

Juhannuskisat Ikaalinen 24.6.2016

Juhannuskisat Somero 24.6.2016

Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 23.6.2016

Jyväskylä Games Jyväskylä 22.6.2016

Silja Line seurakisat 21.6.2016

3. lohkon kilpailut Urjala 21.6.2016

Nuorten eliittikisat Janakkala 18.6.2016

3. lohkon kilpailut Tammela 16.6.2016

Aluemestaruusviestit Huittinen 15.6.2016

Pk. kilpailut Hämeenlinna 14.6.2016

Akaan Seudun nuorisokisat Akaa/T 12.6.2016

Kiekkokisat Forssa 12.6.2016

Youth Athletics Games Espoo/Le 10.-12.6.2016

Tilastopajacup 1 Turku 9.6.2016

Hippokisat Urjala 7.6.2016

Leiskun juhlakilpailut Loimaa/H 5.6.2016

Tarmon Nuorisokansalliset Hämeenlinna 5.6.2016

Pk. kilpailut 1 Lempäälä 2.6.2016

Nuorten eliittikisat Valkeakoski 1.6.2016

Pk. kilpailut Urjala 24.5.2016

20.5.2016 School Athletic Games, Tammela

Virrat, 15-9-v. pm-maastot, 14.5.2016

Tampere Äitienpäiväheitot, 8.5.2016

15-9-v. pm-kilpailut Tampere 28.3.2016

Tampere Junior Indoor Games, 5.-6.3.2016

Tampere, SAUL:n SM-kilpailut, 20.-21.2.2016

Pk. kilpailut Otaniemi 13.2.2016 P10 korkeuden mitalikolmikko

Hämeen seuraottelu Tampere 24.1.2016

Keihään hallikilpailut Tampere 23.1.2016

Hippohallikilpailut Tampere 16.1.2016

Turku, Loppiaiskisat, 6.1.2016

Kilpailukausi 2015

Tonttukisat Turku 12.12.2015

Itsenäisyyspäivän kisat Otaniemi 6.12.2015

Syyshallikilpailut Turku 15.11.2015

Hippo maastojuoksut Tammelassa 29.9.2015

HÄMSYn Sisulisämaastoviesti 2015

Heittokilpailut Somero 19.9.2015

13-9-v. pm-ottelut Tampere 19.9.2015

Vattenfall-seuracup Mega-sarja Laitila 29.8.2015 tulokset

Laitila, Vattenfall-seuracupin Mega-sarja 29.8.2015 pistetilanne & sukkulaviesti

Lohkokilpailut Forssa 26.8.2015

Syyskilpailut Urjala 25.8.2015

17-ja 16v SM kilpailut Kalajoella 21-23.8.2015

15- ja 14v SM kilpailut Oulussa 21-23.8.2015

Tammelan kunnan mestaruuskilpailut 20.8.2015

Urjalan kunnan mestaruuskilpailut 18.8.2015

pm Sisulisäviestit Tampere 15.8.2015 Pojat 9 hopeajoukkue

17-v. piiriottelu Hämeenlinna 11.8.2015

Säästöpankin kesäkisat Urjala 11.8.2015

15-9-v. pm-kilpailut Tampere 8.-9.8.2015 <Ryskeeläisten tulokset koottuna> <Eemelin tyylinäyte>

19-v. aluemestaruuskilpailut ja 17-v. pm-kilpailut Kangasala 4.-5.8.2015

Suomen Kultapörssikisat Akaa 4.8.2015

Vattenfall-seuracup Valkeakoski 3.8.2015 yhteispistetilanne

Toijala Junior Games Akaa 2.8.2015

Nuorten eliittikisat Valkeakoski 28.7.2015

Pk. kilpailut Hämeenlinna 28.7.2015

Varstakisat Urjala 26.7.2015 Roope

Lohja Junior Games 24.-26.7.2015 Joona P9 keihäs

3. lohkon kilpailut Humppilassa 23.7.2015

Tilastopajacup Turku 22.7.2015

Pk. kilpailut Lempäälä 21.7.2015

Häme Games Junior Riihimäki 19.7.2015

Kouvola Junior Games Kouvola 18.-19.7.2015

Pk. kilpailut Hämeenlinna 15.7.2015

UrjU:n viikkokisat Urjala 15.7.2015

Forssan Salaman juniorikilpailut 15.7.2015

Pm-ratakävelyt Tampere 14.7.2015

Silja Line seurakisat Tammelassa kesän mittaan

Janakkala Games 11-12.7.2015

Ryskeen Mestaruuskilpailut 9.7.2015

SM-viestit Seinäjoki 4.-5.7.2015

15-14-v. ja 11-9-v. pm-ottelut Urjala 30.6-1.7.2015

13-12-v. pm-ottelut Ylöjärvi 1.7.2015

Aikuisurheiluliiton yleisurheilun SM-kilpailut 26.-28.6.2015 Helsingissä

Juoksu- ja hyppy karnevaalit Jämsässä 25.6.2015

Paavo Nurmi junior games Turussa 24.6.2015

Silja Line seurakisat Tammelassa 23.6.2015

Kesä Turre kisat Tampereella 23.6.2015

Valtin Pokaalikisat Viiala 23.6.2015 P9 1000m:n juoksun mitalistit

III-lohko 22.6.2015 Urjala

Someron juhannuskisat 19.6.2015

Punkalaitumen Kunnon juhannuskisat 18.6.2015

Aluemestaruusviestit Turussa 16.6.2015

Youth Athletics Games Espoo 12.-14.6.2015

Vattenfall seuracup Akaa / Viiala 10.6.2015 Iloinen voittaja juokkue

Hippokisat Urjalassa 9.6.2015

Kultakeskus Junior Games Hämenlinna 6.6.2015

III-lohko 4.6.2015 Tammela

Piirikunnalliset Urjalassa 26.5.2015

Palkintokeskuksen junnukisat Turussa 24.5.2015 T13 kuulan mitalikolmikko

Piirinmestaruus maastojuoksut Nokialla 14.5.2015

Palkintokeskuskisa Turku Kupittaa 6.4.2015

HäMSyn hallihuipentuma Pirkkahalli Tampere 29.3.2015

Tampere Junior Indoor Games 7-8.3.2015

Keihään talvimestaruuskilpailut Pirkkahalli Tampere 28.2.2015 T13 mitalikolmikko

Tul:n nuorten aluekilpailut Helsinki 28.2.2015

Junnukilpailut Espoo 21.2.2015

Juniorihallikilpailut turku 14.2.2015

Pirkkahallijuoksut 1.2.2015

Hämeen seuraottelu pirkkahallissa 17.1.2015

Hippohallit pirkkahalissa 10.1.2015

Turun loppiaskisat 6.1.2015

 

Tulosarkisto

Tulosarkisto 2014

Tulosarkisto 2013

TammRy_tulosarkisto_2012_2007