OP Lounaismaan ja Tammelan Ryskeen Jalkapallokoulu järjestetään jälleen tänäkin kesänä. Jalkapallokoulussa on kaksi eri ikäryhmää: Jalkapallokoulu on tarkoitettu vuosina 2018-2020 syntyneille lapsille ja Jalkapalloleikkikoulu on tarkoitettu vuosina 2021-2022 syntyneille lapsille. Jalkapallokoulu alkaa 18.5. klo 17.00 ja se järjestetään yhteensä kahdeksan kertaa maanantaisin sekä keskiviikkoisin klo 17-18. Ilmoittautuminen molempiin on auki nyt ja se on avoinna 28.5. asti. Tarvittaessa myöhäisempikin ilmoittautuminen on mahdollista.
Jalkapallokoulun hinta on 60 €. Maksu sisältää seuran vakuutuksen, ohjatut tunnit sekä pallon ja harjoituspaidan.
Ilmoittaudu www.tammelanryske.fi -> jalkapallo -> ilmoittaudu pelaajaksi, tai klikkaa tästä linkistä: Ilmoittaudu pelaajaksi|Tammelan Ryske
Jalkapallokoulu tarjoaa hyvän tavan päästä tutustumaan kuningas jalkapallon saloihin ja se tarjoaa lapsille myös matalan kynnyksen mahdollisuuden päästä liikkumaan sekä oppimaan uusia liikunnallisia taitoja. Samalla lapselle voi löytyä tästä uusi liikunnallinen ja edullinen harrastus vuosiksi eteenpäin.