Kilpailun sarjat: M8; N8; N10; M10; N12; M12; M14; N14; N16; NYL; N18; MYL; M20; M18; M40; M50; M16 |
Sija |
N:O |
Lähtöaika |
Nimi |
Seura |
16.3. |
17.3. |
Yht. tulos |
Ero |
M8 | Miehet 8 vuotta 1.5 km V, tilanne |
1. | 201 | 11:00:00.0 | Eemeli Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | 7:55.0 | 3:27.7 | 11:22.7 | |
2. | 203 | 11:00:09.0 | Juho Kuuskoski | Kankaanpään Urheilijat | 8:04.0 | 3:31.2 | 11:35.2 | +12.5 |
3. | 204 | 11:01:13.0 | Toivo Raitinpää | Jämin Jänne | 9:08.0 | 3:56.3 | 13:04.3 | +1:41.6 |
DNS | 202 | 11:00:04.0 | Samra Dardas | Ikaalisten Urheilijat | 7:59.0 | | | |
Sarjaluettelo |
N8 | Naiset 8 vuotta 1.5 km V, tilanne |
1. | 206 | 11:02:00.0 | Milja Anttila | Nakkilan Vire | 7:39.0 | 3:22.6 | 11:01.6 | |
2. | 207 | 11:02:14.0 | Heta Harju | Ilmajoen Kisailijat | 7:53.0 | 3:17.6 | 11:10.6 | +9.0 |
3. | 209 | 11:03:17.0 | Susanne Koivisto | Noormarkun Nopsa | 8:56.0 | 3:54.6 | 12:50.6 | +1:49.0 |
4. | 208 | 11:03:14.0 | Julia Sköld | Rasti-Lukko | 8:53.0 | 4:07.5 | 13:00.5 | +1:58.9 |
Sarjaluettelo |
N10 | Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne |
1. | 211 | 11:05:00.0 | Jenny Sköld | Rasti-Lukko | 12:26.0 | 6:42.1 | 19:08.1 | |
2. | 212 | 11:05:10.0 | Jenny Viitanen | Noormarkun Nopsa | 12:36.0 | 7:14.5 | 19:50.5 | +42.4 |
3. | 213 | 11:05:36.0 | Elsa Talonen | Ikaalisten Urheilijat | 13:02.0 | 7:30.2 | 20:32.2 | +1:24.1 |
4. | 214 | 11:07:51.0 | Noora Raitinpää | Jämin Jänne | 15:17.0 | 8:00.7 | 23:17.7 | +4:09.6 |
DNS | 216 | 11:09:50.0 | Elsa Hietaoja | Kankaanpään Urheilijat | | | | |
DNS | 217 | 11:10:00.0 | Vilma Pyhtilä | Ylöjärven Ryhti | | | | |
DNS | 215 | 11:09:39.0 | Milja-Riikka Seppä | Ikaalisten Urheilijat | 17:05.0 | | | |
Sarjaluettelo |
M10 | Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne |
1. | 219 | 11:11:00.0 | Konsta Kalliomäki | Kauhajoen Karhu | 10:36.0 | 6:24.0 | 17:00.0 | |
2. | 220 | 11:11:51.0 | Luka Hohtari | Nakkilan Vire | 11:27.0 | 6:15.0 | 17:42.0 | +42.0 |
3. | 222 | 11:12:01.0 | Aaro Haapamäki | Kauhajoen Karhu | 11:37.0 | 6:36.0 | 18:13.0 | +1:13.0 |
4. | 221 | 11:11:58.0 | Väinö Koivu | Vammalan Seudun Voima | 11:34.0 | 6:43.8 | 18:17.8 | +1:17.8 |
Sarjaluettelo |
N12 | Naiset 12 vuotta 3 km V, tilanne |
1. | 224 | 11:13:00.0 | Helmi Koskela | Ylöjärven Ryhti | 15:17.0 | 11:38.5 | 26:55.5 | |
2. | 225 | 11:14:55.0 | Kerttu Anttila | Nakkilan Vire | 17:12.0 | 13:34.7 | 30:46.7 | +3:51.2 |
Sarjaluettelo |
M12 | Miehet 12 vuotta 3 km V, tilanne |
1. | 227 | 11:16:00.0 | Aapeli Karislahti | Lempäälän Kisa | 13:04.0 | 10:27.1 | 23:31.1 | |
2. | 228 | 11:16:11.0 | Sakarja Koivisto | Noormarkun Nopsa | 13:15.0 | 10:46.9 | 24:01.9 | +30.8 |
3. | 230 | 11:17:11.0 | Frans Rintamäki | Kankaanpään Urheilijat | 14:15.0 | 10:35.5 | 24:50.5 | +1:19.4 |
4. | 229 | 11:16:31.0 | Santeri Kallio | Kokkolan Veikot | 13:35.0 | 11:15.9 | 24:50.9 | +1:19.8 |
5. | 231 | 11:17:15.0 | Erik Lillqvist | Ylöjärven Ryhti | 14:19.0 | 11:52.5 | 26:11.5 | +2:40.4 |
6. | 232 | 11:17:41.0 | Jaakko Jussila | Honkajoen Seudun Urheilijat | 14:45.0 | 12:16.7 | 27:01.7 | +3:30.6 |
7. | 233 | 11:18:53.0 | Miika Raitinpää | Jämin Jänne | 15:57.0 | 11:39.4 | 27:36.4 | +4:05.3 |
8. | 234 | 11:21:10.0 | Aapo Manner | Noormarkun Nopsa | 18:14.0 | 13:43.8 | 31:57.8 | +8:26.7 |
9. | 235 | 11:22:17.0 | Vihtori Talonen | Ikaalisten Urheilijat | 19:21.0 | 14:15.1 | 33:36.1 | +10:05.0 |
Sarjaluettelo |
M14 | Miehet 14 vuotta 5 km V, tilanne |
1. | 237 | 11:23:00.0 | Konsta Uuttera | Ylöjärven Ryhti | 19:20.0 | 16:11.4 | 35:31.4 | |
2. | 238 | 11:24:32.0 | Joel Lehtinen | Jämin Jänne | 20:52.0 | 17:07.8 | 37:59.8 | +2:28.4 |
3. | 239 | 11:25:06.0 | Antti Urvanta | Lempäälän Kisa | 21:26.0 | 17:33.3 | 38:59.3 | +3:27.9 |
4. | 241 | 11:25:38.0 | Otso Luodeslampi | Lempäälän Kisa | 21:58.0 | 17:01.4 | 38:59.4 | +3:28.0 |
5. | 240 | 11:25:21.0 | Juhana Siivonen | Rasti-Lukko | 21:41.0 | 17:35.3 | 39:16.3 | +3:44.9 |
6. | 242 | 11:26:01.0 | Verneri Lehtinen | Lauttakylän Luja | 22:21.0 | 17:35.7 | 39:56.7 | +4:25.3 |
7. | 243 | 11:26:32.0 | Henri Saunaluoma | Kankaanpään Urheilijat | 22:52.0 | 19:13.3 | 42:05.3 | +6:33.9 |
8. | 244 | 11:27:24.0 | Rami Tuominen | Kankaanpään Urheilijat | 23:44.0 | 20:33.5 | 44:17.5 | +8:46.1 |
DNS | 245 | 11:31:22.0 | Tami Pohjonen | Parkanon Urheilijat | 27:42.0 | | | |
Sarjaluettelo |
N14 | Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne |
1. | 247 | 11:32:00.0 | Anna Stenroos | Nakkilan Vire | 12:42.0 | 10:20.6 | 23:02.6 | |
2. | 248 | 11:32:11.0 | Emmi Patrikainen | Nakkilan Vire | 12:53.0 | 10:33.7 | 23:26.7 | +24.1 |
3. | 250 | 11:33:48.0 | Inka Harju | Ilmajoen Kisailijat | 14:30.0 | 11:31.5 | 26:01.5 | +2:58.9 |
4. | 249 | 11:33:23.0 | Aino Anttila | Nakkilan Vire | 14:05.0 | 12:06.1 | 26:11.1 | +3:08.5 |
5. | 251 | 11:34:35.0 | Suvi-Ester Koivisto | Noormarkun Nopsa | 15:17.0 | 13:53.0 | 29:10.0 | +6:07.4 |
ULK | 252 | 11:34:45.0 | Isabella Lillqvist | Ylöjärven Ryhti | | 11:21.7 | 11:21.7 | |
DNS | 253 | 11:34:55.0 | Venla Lehtonen | Ulvilan Ura | | | | |
Sarjaluettelo |
N16 | Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne |
1. | 402 | 11:36:06.0 | Aino Manner | Noormarkun Nopsa | 22:20.0 | 17:38.3 | 39:58.3 | |
2. | 401 | 11:36:00.0 | Silja Lamminmäki | Kangasalan Kisa | 22:14.0 | 17:54.8 | 40:08.8 | +10.5 |
3. | 403 | 11:39:28.0 | Ada Mäkinen | Noormarkun Nopsa | 25:42.0 | 20:24.0 | 46:06.0 | +6:07.7 |
Sarjaluettelo |
NYL | Naiset 5 km V, tilanne |
DNS | 405 | 11:40:00.0 | Anna-Kajsa Lall | IF Femman | 20:21.0 | | | |
Sarjaluettelo |
N18 | Naiset 18 vuotta 5 km V, tilanne |
1. | 407 | 11:41:00.0 | Anni Laine | Ylöjärven Ryhti | 23:20.0 | 19:04.4 | 42:24.4 | |
2. | 408 | 11:43:40.0 | Heta Haunia | Honkajoen Seudun Urheilijat | 26:00.0 | 20:34.6 | 46:34.6 | +4:10.2 |
Sarjaluettelo |
MYL | Miehet 10 km V, tilanne |
1. | 411 | 11:44:28.0 | Jyri Korhonen | Vantaan Hiihtoseura | 34:07.0 | 29:20.6 | 1:03:27.6 | |
2. | 410 | 11:44:00.0 | Wilhelm Stenbacka | IF Sibbo-Vargarna | 33:39.0 | 29:52.2 | 1:03:31.2 | +3.6 |
3. | 412 | 11:46:07.0 | Aki Järvelä | Iso-Mustajärven Urheilijat | 35:46.0 | 31:33.9 | 1:07:19.9 | +3:52.3 |
Sarjaluettelo |
M20 | Miehet 20 vuotta 10 km V, tilanne |
1. | 414 | 11:47:00.0 | Jussi Jussila | Jämin Jänne | 33:43.0 | 28:59.3 | 1:02:42.3 | |
Sarjaluettelo |
M18 | Miehet 18 vuotta 10 km V, tilanne |
1. | 416 | 11:48:00.0 | Juho Syrjäläinen | Jämin Jänne | 37:35.0 | 32:50.0 | 1:10:25.0 | |
2. | 417 | 11:49:01.0 | Tommi Valkolehto | Ylöjärven Ryhti | 38:36.0 | 35:44.8 | 1:14:20.8 | +3:55.8 |
ULK | 418 | 11:49:10.0 | Kalle Ijäs | Ylöjärven Ryhti | | 30:59.3 | 30:59.3 | |
DNS | 419 | 11:49:20.0 | Juho Veikkolainen | Valkeakosken Haka | | | | |
Sarjaluettelo |
M40 | Miehet 40 vuotta 10 km V, tilanne |
1. | 421 | 11:50:00.0 | Ilkka Nurminen | Kangasalan Kisa | 37:53.0 | 34:06.1 | 1:11:59.1 | |
2. | 422 | 11:50:28.0 | Eero Lehtonen | Ulvilan Ura | 38:21.0 | 34:44.0 | 1:13:05.0 | +1:05.9 |
Sarjaluettelo |
M50 | Miehet 50 vuotta 5 km V, tilanne |
1. | 424 | 11:51:00.0 | Heikki Haunia | Honkajoen Seudun Urheilijat | 21:31.0 | 17:27.7 | 38:58.7 | |
Sarjaluettelo |
M16 | Miehet 16 vuotta 5 km V, tilanne |
1. | 426 | 11:52:00.0 | Elias Lehtonen | Ulvilan Ura | 18:53.0 | 16:26.5 | 35:19.5 | |
2. | 427 | 11:52:47.0 | Joni Lehtinen | Jämin Jänne | 19:40.0 | 18:04.1 | 37:44.1 | +2:24.6 |
3. | 428 | 11:53:41.0 | Artur Pahlman | Pargas IF | 20:34.0 | 17:13.3 | 37:47.3 | +2:27.8 |
4. | 430 | 11:59:00.0 | Jere Raitinpää | Jämin Jänne | 30:59.0 | 19:10.3 | 50:09.3 | +14:49.8 |
DNS | 429 | 11:54:23.0 | Niko Mikkola | Porin Seudun Hiihtäjät | 21:16.0 | | | |
Sarjaluettelo |