Vaaravuoren hiihdot
24.1.2016
Alastaro
Tulokset
|
Tuloste on valmis 12:31:30
Kilpailun sarjat: M08; M10; M12; M14; M16; M18; MYL; N08; N10; N12; N14; N16; N18; NYL
M08 Miehet 8 vuotta 1 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
DNS | Jonne Salminen | Tammelan Ryske | 0 | |
DNS | Eino Rantahalvari | Säkylän Urheilijat | 0 | |
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Otto Multamäki | Pöytyän Urheilijat | 7:44.0 | |
2. | Eemil Koskinen | Ylöjärven Ryhti | 8:04.3 | 20.3 |
3. | Niilo Lempiäinen | Perniön Urheilijat | 8:28.1 | 44.1 |
4. | Teemu Lehtilä | Alastaron Urheilijat | 8:43.9 | 59.9 |
5. | Otto Syrjälä | Kosken Kaiku | 8:59.0 | 1:15.0 |
6. | Aleksander Onnela | Raision Kuula | 9:12.3 | 1:28.3 |
7. | Joona Salminen | Tammelan Ryske | 9:18.0 | 1:34.0 |
8. | Lauri Onnela | Alastaron Urheilijat | 9:34.8 | 1:50.8 |
9. | *Alvar Vilkkinen | Nousiaisten Alku | 10:11.8 | 2:27.8 |
10. | Elias Hyytiä | Laitilan Jyske | 11:16.3 | 3:32.3 |
11. | *Eeli Inna | Punkalaitumen Kunto | 14:24.3 | 6:40.3 |
M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Lauri Saarinen | Kalannin Vankka | 8:15.1 | |
2. | Elmeri Lehtinen | Lauttakylän Luja | 8:17.0 | 1.9 |
3. | Jussi Ankelo | Kalannin Vankka | 8:57.0 | 41.9 |
4. | Niklas Vuohijoki | Pöytyän Urheilijat | 9:12.0 | 56.9 |
5. | Thomas Saarela | Forssan Salama | 9:14.7 | 59.6 |
6. | Daniel Onnela | Raision Kuula | 9:20.7 | 1:05.6 |
7. | Akseli Hyytiä | Laitilan Jyske | 9:38.6 | 1:23.5 |
8. | Eemeli Laukkanen | Pöytyän Urheilijat | 9:57.2 | 1:42.1 |
9. | *Elias Vilkkinen | Nousiaisten Alku | 12:05.2 | 3:50.1 |
10. | Niko Heikkinen | Punkalaitumen Kunto | 12:54.4 | 4:39.3 |
11. | Aleksi Tattinen | Alastaron Urheilijat | 13:05.5 | 4:50.4 |
12. | *Tuomas Inna | Punkalaitumen Kunto | 15:40.9 | 7:25.8 |
DNS | Henrik Lehtinen | Lauttakylän Luja | 0 | |
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Benjamin Saarela | Forssan Salama | 17:05.8 | |
2. | Leevi Multamäki | Pöytyän Urheilijat | 17:25.3 | 19.5 |
3. | Niklas Ekström | Liedon Luja | 17:52.7 | 46.9 |
4. | Ernesti Kemppainen | Pöytyän Urheilijat | 18:26.1 | 1:20.3 |
5. | Santeri Pirttimäki | Alastaron Urheilijat | 24:27.6 | 7:21.8 |
M16 Miehet 16 vuotta 8 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Mikko Raitala | Alastaron Urheilijat | 22:25.7 | |
2. | Setti Pirkola | Vehmaan Kiisto | 22:33.5 | 7.8 |
3. | Ossi Juusti | Kosken Kaiku | 23:04.1 | 38.4 |
4. | Lauri Joukas | Pöytyän Urheilijat | 23:31.8 | 1:06.1 |
5. | Oskari Lepistö | Liedon Luja | 25:01.5 | 2:35.8 |
6. | Janne Vuorentausta | Kosken Kaiku | 27:58.4 | 5:32.7 |
DNS | Joonas Vuohijoki | Pöytyän Urheilijat | 0 | |
DNS | Väinö Laivo | Kalannin Vankka | 0 | |
M18 Miehet 18 vuotta 10 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Jere Helminen | Raision Kuula | 28:47.4 | |
2. | Aleksi Hellman | Liedon Luja | 29:17.0 | 29.6 |
3. | Eero Joukas | Pöytyän Urheilijat | 30:05.9 | 1:18.5 |
DNS | Eero Lapila | Liedon Luja | 0 | |
DNS | Jarno Vuohijoki | Pöytyän Urheilijat | 0 | |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Jari Jaakkola | Raision Kuula | 27:46.0 | |
2. | Lauri Eskola | Loimaan Jankko | 28:29.9 | 43.9 |
3. | Mika Kilpeläinen | Loimaan Jankko | 28:45.7 | 59.7 |
4. | Paavo Hakanen | Raision Kuula | 28:51.5 | 1:05.5 |
5. | Seppo Kauppinen | Pöytyän Urheilijat | 29:06.1 | 1:20.1 |
6. | Kalle Linnasaari | Raision Kuula | 29:13.2 | 1:27.2 |
7. | Joni Tenhunen | Pöytyän Urheilijat | 31:07.2 | 3:21.2 |
8. | Pasi Saastamoinen | Perniön Urheilijat | 31:59.9 | 4:13.9 |
DNS | Kimmo Höijer | Pöytyän Urheilijat | 0 | |
DNS | Antti Rauvola | Liedon Luja | 0 | |
N08 Naiset 8 vuotta 1 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Eevi Pohjolainen | Lauttakylän Luja | 7:39.9 | |
2. | Liina Laine | Lauttakylän Luja | 8:11.8 | 31.9 |
3. | Elli Tättilä | Kalannin Vankka | 8:53.0 | 1:13.1 |
4. | Venla Holma | Pöytyän Urheilijat | 9:32.0 | 1:52.1 |
5. | Aino Koskinen | Ylöjärven Ryhti | 9:32.7 | 1:52.8 |
6. | Elma Uusipaikka | Pöytyän Urheilijat | 9:37.0 | 1:57.1 |
7. | Jatta Haltsonen | Pöytyän Urheilijat | 9:51.5 | 2:11.6 |
8. | Jenna Huvila | Alastaron Urheilijat | 11:02.0 | 3:22.1 |
9. | Milja Kaapu | Punkalaitumen Kunto | 12:27.8 | 4:47.9 |
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Fanni Heikkilä | Nakkilan Vire | 8:24.7 | |
2. | Anni Saarinen | Kalannin Vankka | 8:25.2 | 0.5 |
3. | Karoliina Olli | Pöytyän Urheilijat | 10:20.8 | 1:56.1 |
4. | Iida Simpanen | Pöytyän Urheilijat | 10:29.8 | 2:05.1 |
5. | Ida Mäki | Alastaron Urheilijat | 10:32.3 | 2:07.6 |
DNS | Aino Aapro | Punkalaitumen Kunto | 0 | |
N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Amanda Yli-Futka | Ulvilan Ura | 9:15.1 | |
2. | Aino Saarinen | Kalannin Vankka | 9:17.7 | 2.6 |
3. | Siiri Heikkilä | Nakkilan Vire | 9:25.0 | 9.9 |
4. | Emmi Pohjolainen | Lauttakylän Luja | 9:31.8 | 16.7 |
5. | Venla Kulju | Pöytyän Urheilijat | 9:59.9 | 44.8 |
6. | Elisa Pirilä | Kalannin Vankka | 10:28.3 | 1:13.2 |
7. | Heidi Heikkinen | Punkalaitumen Kunto | 10:29.6 | 1:14.5 |
8. | Aino Uusipaikka | Pöytyän Urheilijat | 10:31.8 | 1:16.7 |
9. | Emma Vahtola | Pargas IF | 10:44.0 | 1:28.9 |
10. | Milla Kavander | Pöytyän Urheilijat | 10:57.3 | 1:42.2 |
11. | Sara Syrjälä | Kosken Kaiku | 11:43.0 | 2:27.9 |
12. | Jenna Haltsonen | Pöytyän Urheilijat | 12:24.8 | 3:09.7 |
13. | *Reetta Wallin | Punkalaitumen Kunto | 12:47.0 | 3:31.9 |
DNS | Sofia Aapro | Punkalaitumen Kunto | 0 | |
N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Ulla-Maija Peltomaa | Tammelan Ryske | 8:38.2 | |
2. | Fanni Lehtinen | Liedon Luja | 8:44.9 | 6.7 |
3. | Linnea Maikola | Kalannin Vankka | 8:46.4 | 8.2 |
4. | Ilana Onnela | Raision Kuula | 8:48.3 | 10.1 |
5. | Sini Saarinen | Pöytyän Urheilijat | 9:08.9 | 30.7 |
6. | Elsa Ankelo | Kalannin Vankka | 9:16.0 | 37.8 |
7. | Venla Pitkänen | Pöytyän Urheilijat | 10:39.0 | 2:00.8 |
8. | Henna Salminen | Tammelan Ryske | 11:02.0 | 2:23.8 |
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Milla Alikeskikylä | Pöytyän Urheilijat | 17:22.2 | |
2. | Jasmin Karlund | Kalannin Vankka | 18:20.5 | 58.3 |
3. | Anu Saarinen | Pöytyän Urheilijat | 19:13.2 | 1:51.0 |
DNS | Rebekka Liski | Liedon Luja | 0 | |
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Jonna Pakola | Kosken Kaiku | 16:02.0 | |
DNS | Elina Kinnunen | Kalannin Vankka | 0 | |
Sijoitus |
Kilpailijan nimi |
Seuran nimi |
Kilpailijan tulos |
Ero voittajaan |
1. | Åsa Lindberg | Pargas IF | 15:37.4 | |
2. | Jenni Mattila | Hämeenlinnan Hiihtoseura | 16:15.4 | 38.0 |
3. | Linda Vahela | Punkalaitumen Kunto | 17:23.7 | 1:46.3 |
DNS | Inka Koljonen | Punkalaitumen Kunto | 0 | |