Ryskeen aktiiviset urheilijat kiertävät ahkerasti kisoja sekä hallikaudella että kesällä. Tässä on aina näkyvillä kuluvan vuoden tulokset. Edellisten vuosien tulokset ovat arkistossa. Kilpailutuloksia sekä kuvia kilpailuista voi ilmoitella Teemulle

KILPAILUKAUSI 2018

SM-VIESTIT MIKKELI 8.-9.9.2018

ALUEKILPAILUT LIETO 9.9.2018

VALKEAKOSKEN NUORISOKISAT VALKEAKOSKI 9.9.2018

SYYSHEITOT SOMERO 7.9.2018

PK. KILPAILUT 6 KIRKKONUMMI/V 4.9.2018

17-V. MAAOTTELU TAMPERE 1.9.2018

SEURACUPIN MEGA-SARJA URJALA 1.9.2018

SEURAN MESTARUUSKILPAILUT FORSSA 29.8.2018

VÄRISILMÄ PRO -KILPAILUT KARKKILA 22.8.2018

URHEILUKENTÄN AVAJAISKILPAILUT HUMPPILA 22.8.2018

KUNNAN MESTARUUSKILPAILUT URJALA 21.8.2018

15-9-V. PM-VIESTIT FORSSA 18.8.2018

SÄÄSTÖPANKIN KESÄKISAT URJALA 14.8.2018

10.-12.8.2018 Espoo/Le: 17- ja 16-v. SM-kilpailut

10.-12.8.2018 Saarijärvi: 15- ja 14-v. SM-kilpailut

8.8.2018 Forssa Salaman viikkokilpailut

5.8.2018 Ylöjärvi seuracup

1.8.2018 Tilastopajacup 5 

31.7.2018 Urjalan Urheilijoiden mestaruuskilpailut

28-29.7.2018 15-9v pm kilpailut Tampere 

25-26.7.2018 17v. pm-kilpailut Hämeenlinna

25.7.2018 Forssa: 3. lohkon kilpailut

24.7.2018 Akaa/V: Kesäliiga 5

22.7.2018 Urjala: Varstakisat

19.-22.7.2018 Jyväskylä: Kalevan kisat

18.7.2018 Forssa: Juniorikisat

13.-15.7.2018 Janakkala: Janakkala Games

12.7.2018 Raasepori/K: Team Sportia Junior Games

10.7.2018 Urjala: Pk. kilpailut

6.-8.7.2018 Lohja: Lohja Junior Games

6.7.2018 Nokia: Pm-kilpailut

Akaa/T: 15-, 14-, 10- ja 9-v. pm-moniottelut 5.7.2018

 15-, 14-, 11- ja 10-v. pm-moniottelut Kangasala 4.7.2018

13- ja 12-v. pm-moniottelut Akaa/V 3.7.2018

Tilastopajacup 3 Turku 3.7.2018

Kipinän kisat Lohja/N 1.7.2018

40. Seiväskarnevaalien leirikilpailu Somero 1.7.2018

Keihäskarnevaalien leirikilpailut Pihtipudas 30.6.2018

Keihäskarnevaalit Pihtipudas 28.6.2018

Seuracup Valkeakoski 26.6.2018

Juhannuskisat Somero 22.6.2018

Kunnon juhannuskisat Punkalaidun 21.6.2018

3. lohkon kisat Urjala 19.6.2018

Akaan seudun nuorisokisat ja kesäliiga 3 Akaa/T 17.6.2018

Youth Athletics Games Espoo/Le 14.-16.6.2018

Pk. kilpailut Forssa 13.6.2018

Suomen Kultapörssikisat Akaa/V 12.6.2018

Estejuoksukilpailut Forssa 9.6.2018

Paavo Nurmi Junior&Master Games Turku 4.-5.6.2018

Hippokisat Urjala 4.6.2018

Ryskeen heittokisat 3.6.2018

Tammela School Athletric Games 25.5.2018

Nuorison kirmaisut Tampere 19.5.2018

Leirikilpailut Tammela 12.5.2018

Leirikilpailut Tammela/E 11.-12.5.2018

Piirinmestaruusmaastojuoksut 10.5.2018   joukkuetulokset

SM-maastot Salo 6.5.2018

15-9v pm hallikilpailut Tampere 1.4.2018

Tampere Junior Indoor Games 9-11.3.2018

Kansalliset keihäskilpailut Tampere 3.3.2018

Juniorihallikilpailut Turku 17.2.2018

KILPAILUKAUSI 2017

TU -38:n mestaruusheitot 1.10.2017 TU -38:n mestaruusheitot 30.9.2017 pm sisulisämaastoviesti Akaa 27.9.2017 Ryskeen moukarikisa 21.9.2017 Hippomaastojuoksut Tammelassa 19.9.2017 13-9 pm – moniottelut Tampere 17.9.2017 Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Alaveteli 16-17.9.2017 Ryskeen mestaruuskisat 12.9.2017 Klaukkalan syysmoukari 12.9.2017 Someron Heittokilpailut 8.9.2017 pk. kilpailut Kirkkonummi 5.9.2017 Hervannan juhlakilpailut Tampere 3.9.2017 Alajärven seuracup 2.9.2017 mega sarja pisteet ja sukkulaviesti Alajärven seuracup 2.9.2017 mega sarja pk. kilpailut Kirkkonummi 29.8.2017 17 ja 16v SM kilpailut Iisalmi 25-27.8.2017 15 ja 14v SM kilpailut Raasepori 25-27.8.2017 3.lohkon kilpailut Forssa 23.8.2017 Urjalan kunnanmestaruuskilpailut 22.8.2017 15-9v pm viestit Hämeenlinna 19.8.2017 5. Tilastopajacup Turku 16.8.2017 Salaman mestaruuskilpailut Forssa 9.8.2017 4. Tilastopajacup Turku 9.8.2017 Sästöpankin kesäkisat 8.8.2017 Urjala Seuracup 7.8.2017 Toijala Junior Games 6.8.2017 Urjalan Urheilijoiden mestaruuskilpailut 1.8.2017 Tampere, 9-v. miniottelut 30.7.2017 15-9v pm Kilpailut Tampere 29-30.7.2017 PK. Kilpailut Lempäälä 27.7.2017 PK Kilpailut Hämeenlinna 26.7.2017 Akaan Kultapörssikisat 25.7.2017 Varstakisat Urjala 23.7.2017  Kalevan kisat 22.7.2017 PK. Kilpailut Hämeenlinna 19.7.2017 17-pm Kilpailut Kangasala 17.7.2017 Kesäkisat Ylöjärvi 15.7.2017 Nuorten timanttikisat Sastamala 15.7.2017 Janakkala Games Janakkala 14.-16.7.2017 Team Sportia junior games Raasepori 13.7.2017 Nuorten eliittikisat Valkeakoski 13.7.2017 15-9v pm moniottelut Akaa 12.7.2017 13-12v pm moniottelut Hämeenlinna 11.7.2017 15-9v pm moniottelut Akaa 10.7.2017 Seuracup Valkeakoski 6.7.2017 Juniorikilpailut Forssa 5.7.2017 Häme Games Junior Riihimäki 5.7.2017 Pk. kilpailut Urjala 5.7.2017 Kipinän kisat Lohja/N 2.7.2017 Pm-kilpailut Nokia 28.6.2017 Tilastopajacup 2 Turku 27.6.2017 Pokaalikisat Akaa/V 27.6.2017 Esan 100-vuotisjuhlakisat Somero 23.6.2017 Kunnon juhannuskisat Punkalaidun 22.6.2017 Nuorten eliittikisat Espoo/Le 20.6.2017 3. lohkon kilpailut Urjala 20.6.2017 Akaan seudun nuorisokisat Akaa/T 18.6.2017 Nuorten eliittikisat Nurmijärvi 15.6.2017 Nuorisokilpailut Hämeenlinna 14.6.2017 Paavo Nurmi Games Turku 12.6.2017 Youth Athletic Games Lahti 9.-11.6.2017 Hippokisat Urjala 6.6.2017 3-lohkon kilpailut Tammelassa 30.5.2017 Nuorison kirmaisut Tampere 28.5.2017 Pk. kilpailut Urjala 23.5.2017 SAG2017 Tammela 23.5.2017 15-9-V. PM-MAASTOT VALKEAKOSKI 13.5.2017 RIKSUN RINKIKISAT RIIHIMÄKI 7.5.2017 15-9-v. pm-hallikilpailut Tampere 26.3.2017 Tampere Junior Indoor Games Tampere 10.-12.3.2017 Kansalliset keihäskilpailut Tampere 18.2.2017 Loppiaiskisat Turku 6.1.2017

KILPAILUKAUSI 2016

Hämeen halliseuraottelu Tampere 17.12.2016 Hippomaastot Tammelassa 27.9.2016 Lempäälä, sisulisämaastoviesti 21.9.2016 15-9-v. pm-kilpailut Tampere 17.-18.9.2016 miniotteluiden tulokset 13-9-v. pm-moniottelut Tampere 10.9.2016 IKAALINEN, VATTENFALL-SEURACUPIN MEGA-SARJA SUKKULAVIESTI JA PISTEET 3.9.2016 VATTENFALL-SEURACUPIN MEGA-SARJA IKAALINEN 3.9.2016 Kunnan mestaruuskilpailut Tammela 1.9.2016 3. lohkon kilpailut Forssa 24.8.2016 7v tulokset Kunnan mestaruuskilpailut Urjala 23.8.2016 17- ja 16-v. SM-kilpailut Kajaani 19.-21.8.2016 15- ja 14-v. SM-kilpailut Hämeenlinna 19.-21.8.2016 Toijala Junior Games Akaa/T 14.8.2016 T7_40m_tulokset 15-9-v. pm-viestit Forssa 13.8.2016 Säästöpankin kesäkisat Urjala 10.8.2016 Tilastopajacup 4 Turku 10.8.2016 Vattenfall-seuracup Kangasala 9.8.2016 Lohkon kisat Humppilassa 4.8.2016 17-v. pm-kilpailut Hämeenlinna 3.8.2016 Seuran mestaruuskilpailut Urjala 2.8.2016 Varstakisat Urjala 31.7.2016 Kansalliset nuorisokilpailut Tuusula/H 30.-31.7.2016 17-v. pm-kilpailut Tampere 28.7.2016 Ryskeen mestaruuskilpailut 28.7.2016 Tilastopajacup 3 Turku 27.7.2016 Lohja Junior Games Lohja 22.-24.7.2016 Silja Line seurakisat 19.7.2016 19-v. aluemestaruuskilpailut Forssa 18.7.2016 Janakkala Games 15-17.7.2016 Pm-kävelyt Tampere/H 14.7.2016 Forssan Juniorikilpailut Forssa 13.7.2016 Pk. kilpailut Hämeenlinna 12.7.2016 Pk. kilpailut Urjala 12.7.2016 Häme Games Riihimäki 6.7.2016 Häme Junior Games Riihimäki 5.7.2016 9-11-v. ja 15-14-v. pm-moniottelut Akaa/T 5.7.2016 11-9-v. ja 15-14-v. pm-moniottelut Akaa/T 6.7.2016 SM-viestit Helsinki/E 2.-3.7.2016 Vattenfall-seuracup Valkeakoski 28.6.2016 Juhannuskisat Ikaalinen 24.6.2016 Juhannuskisat Somero 24.6.2016 Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 23.6.2016 Jyväskylä Games Jyväskylä 22.6.2016 Silja Line seurakisat 21.6.2016 3. lohkon kilpailut Urjala 21.6.2016 Nuorten eliittikisat Janakkala 18.6.2016 3. lohkon kilpailut Tammela 16.6.2016 Aluemestaruusviestit Huittinen 15.6.2016 Pk. kilpailut Hämeenlinna 14.6.2016 Akaan Seudun nuorisokisat Akaa/T 12.6.2016 Kiekkokisat Forssa 12.6.2016 Youth Athletics Games Espoo/Le 10.-12.6.2016 Tilastopajacup 1 Turku 9.6.2016 Hippokisat Urjala 7.6.2016 Leiskun juhlakilpailut Loimaa/H 5.6.2016 Tarmon Nuorisokansalliset Hämeenlinna 5.6.2016 Pk. kilpailut 1 Lempäälä 2.6.2016 Nuorten eliittikisat Valkeakoski 1.6.2016 Pk. kilpailut Urjala 24.5.2016 20.5.2016 School Athletic Games, Tammela Virrat, 15-9-v. pm-maastot, 14.5.2016 Tampere Äitienpäiväheitot, 8.5.2016 15-9-v. pm-kilpailut Tampere 28.3.2016 Tampere Junior Indoor Games, 5.-6.3.2016 Tampere, SAUL:n SM-kilpailut, 20.-21.2.2016 Pk. kilpailut Otaniemi 13.2.2016 P10 korkeuden mitalikolmikko Hämeen seuraottelu Tampere 24.1.2016 Keihään hallikilpailut Tampere 23.1.2016 Hippohallikilpailut Tampere 16.1.2016 Turku, Loppiaiskisat, 6.1.2016

Kilpailukausi 2015

Tonttukisat Turku 12.12.2015 Itsenäisyyspäivän kisat Otaniemi 6.12.2015 Syyshallikilpailut Turku 15.11.2015 Hippo maastojuoksut Tammelassa 29.9.2015 HÄMSYn Sisulisämaastoviesti 2015 Heittokilpailut Somero 19.9.2015 13-9-v. pm-ottelut Tampere 19.9.2015 Vattenfall-seuracup Mega-sarja Laitila 29.8.2015 tulokset Laitila, Vattenfall-seuracupin Mega-sarja 29.8.2015 pistetilanne & sukkulaviesti Lohkokilpailut Forssa 26.8.2015 Syyskilpailut Urjala 25.8.2015 17-ja 16v SM kilpailut Kalajoella 21-23.8.2015 15- ja 14v SM kilpailut Oulussa 21-23.8.2015 Tammelan kunnan mestaruuskilpailut 20.8.2015 Urjalan kunnan mestaruuskilpailut 18.8.2015 pm Sisulisäviestit Tampere 15.8.2015 Pojat 9 hopeajoukkue 17-v. piiriottelu Hämeenlinna 11.8.2015 Säästöpankin kesäkisat Urjala 11.8.2015 15-9-v. pm-kilpailut Tampere 8.-9.8.2015 <Ryskeeläisten tulokset koottuna> <Eemelin tyylinäyte> 19-v. aluemestaruuskilpailut ja 17-v. pm-kilpailut Kangasala 4.-5.8.2015 Suomen Kultapörssikisat Akaa 4.8.2015 Vattenfall-seuracup Valkeakoski 3.8.2015 yhteispistetilanne Toijala Junior Games Akaa 2.8.2015 Nuorten eliittikisat Valkeakoski 28.7.2015 Pk. kilpailut Hämeenlinna 28.7.2015 Varstakisat Urjala 26.7.2015 Roope Lohja Junior Games 24.-26.7.2015 Joona P9 keihäs 3. lohkon kilpailut Humppilassa 23.7.2015 Tilastopajacup Turku 22.7.2015 Pk. kilpailut Lempäälä 21.7.2015 Häme Games Junior Riihimäki 19.7.2015 Kouvola Junior Games Kouvola 18.-19.7.2015 Pk. kilpailut Hämeenlinna 15.7.2015 UrjU:n viikkokisat Urjala 15.7.2015 Forssan Salaman juniorikilpailut 15.7.2015 Pm-ratakävelyt Tampere 14.7.2015 Silja Line seurakisat Tammelassa kesän mittaan Janakkala Games 11-12.7.2015 Ryskeen Mestaruuskilpailut 9.7.2015 SM-viestit Seinäjoki 4.-5.7.2015 15-14-v. ja 11-9-v. pm-ottelut Urjala 30.6-1.7.2015 13-12-v. pm-ottelut Ylöjärvi 1.7.2015 Aikuisurheiluliiton yleisurheilun SM-kilpailut 26.-28.6.2015 Helsingissä Juoksu- ja hyppy karnevaalit Jämsässä 25.6.2015 Paavo Nurmi junior games Turussa 24.6.2015 Silja Line seurakisat Tammelassa 23.6.2015 Kesä Turre kisat Tampereella 23.6.2015 Valtin Pokaalikisat Viiala 23.6.2015 P9 1000m:n juoksun mitalistit III-lohko 22.6.2015 Urjala Someron juhannuskisat 19.6.2015 Punkalaitumen Kunnon juhannuskisat 18.6.2015 Aluemestaruusviestit Turussa 16.6.2015 Youth Athletics Games Espoo 12.-14.6.2015 Vattenfall seuracup Akaa / Viiala 10.6.2015 Iloinen voittaja juokkue Hippokisat Urjalassa 9.6.2015 Kultakeskus Junior Games Hämenlinna 6.6.2015 III-lohko 4.6.2015 Tammela Piirikunnalliset Urjalassa 26.5.2015 Palkintokeskuksen junnukisat Turussa 24.5.2015 T13 kuulan mitalikolmikko Piirinmestaruus maastojuoksut Nokialla 14.5.2015 Palkintokeskuskisa Turku Kupittaa 6.4.2015 HäMSyn hallihuipentuma Pirkkahalli Tampere 29.3.2015 Tampere Junior Indoor Games 7-8.3.2015 Keihään talvimestaruuskilpailut Pirkkahalli Tampere 28.2.2015 T13 mitalikolmikko Tul:n nuorten aluekilpailut Helsinki 28.2.2015 Junnukilpailut Espoo 21.2.2015 Juniorihallikilpailut turku 14.2.2015 Pirkkahallijuoksut 1.2.2015 Hämeen seuraottelu pirkkahallissa 17.1.2015 Hippohallit pirkkahalissa 10.1.2015 Turun loppiaskisat 6.1.2015

Tulosarkisto

Tulosarkisto 2014 Tulosarkisto 2013 TammRy_tulosarkisto_2012_2007